Dėl įmokų mokėjimo ir skolos atidėjimo supaprastinta tvarka draudėjams, patyrusiems neigiamą poveikį dėl Covid-19

2020-06-16

Informuojame, kad nuo 2020 m. birželio 17 d. iki 2020 m. rugpjūčio 17 d. draudėjai, kurie patyrė neigiamą poveikį dėl Covid-19 pandemijos, turi galimybę supaprastinta tvarka atidėti įmokų mokėjimą. Nepateikus prašymo atidėti skolą, įmokas reikia sumokėti iki 2020 m. rugpjūčio 17 d. Daugiau informacijos čia.

Dėl tam tikrų duomenų apie darbuotojus karantino metu

2020-04-10

Dėl tam tikrų duomenų apie darbuotojus karantino metu


Dėl pasikeitusių teisės aktų karantino metu „Sodra“ tam tikrais išskirtinais atvejais gali prašyti darbdavių patvirtinti duomenis apie savo darbuotoją:

    1. PATVIRTINIMAS ar darbuotojas tapo laikinai nedarbingu dėl ekstremaliosios situacijos ar karantino metu vykdytos profesinės veiklos. Patvirtinimas teikiamas tik kai jo paprašo „Sodra”. Jis pateikiamas per 5 d. d. nuo žinutės iš „Sodros” gavimo dienos:


Darbdavio patvirtinimo prašoma tik tuo atveju, jeigu gydytojas nedarbingumo pažymėjimą su atitinkamu kodu išduoda asmeniui, kuris tapo laikinai nedarbingu dėl karantino metu vykdytos profesinės veiklos (pavyzdžiui, medikai). Tokiu atveju žmogui skiriama didesnė 77,58 proc. kompensuojamųjų pajamų ligos išmoka. „Sodra“ turi gauti patvirtinimą iš darbdavio, kad asmuo, atlikdamas pareigas, neišvengiamai turėjo kontaktuoti su galimai užsikrėtusiais asmenimis.

    2. PATVIRTINIMAS ar asmuo ekstremaliosios situacijos ir karantino laikotarpiu dirbo nuotolinį darbą arba jam buvo paskelbta prastova. Patvirtinimas teikiamas tik kai jo paprašo „Sodra”. Jis pateikiamas per 5 d. d. nuo žinutės iš „Sodros” gavimo dienos


Darbdavio patvirtinimo prašoma tik tuo atveju, jeigu nedarbingumo pažymėjimas išduotas ir ligos išmoka skirta ne pačiam darbuotojui, o darbuotojo vaikus, kurie negali lankyti mokyklos dėl karantino, prižiūrintiems seneliams. Ligos išmoka seneliams gali būti skiriama tik jeigu, vaikų tėvai nedirbo nuotolinio darbo arba jiems nebuvo paskelbta prastova. Tokie atvejai sudaro nedidelę dalį visų nedarbingumo pažymėjimų.


Dokumentų formas rasite čia.

Dėmesio!

2020-03-25

Dėl NP-SD2 pildymo, kai bent dalis laikinojo nedarbingumo laikotarpio sutampa su paskelbta PRASTOVA
Informaciją turintiems samdomų darbuotojų galima rasti čia.