DĖL ĮMOKŲ SKOLOS ATIDĖJIMO

2021-07-14

Informuojame, kad draudėjai, įtraukti į Valstybinės mokesčių inspekcijos nuo 2021-01-01 skelbiamą draudėjų, kurie patyrė neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį, sąrašą, turi galimybę supaprastinta tvarka atidėti valstybinio socialinio draudimo įmokų mokėjimą.

Tai padaryti galima iki 2021 m. liepos 30 d. per asmeninę „Sodros” paskyrą draudėjui pateikus nustatytos formos prašymą. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Dėmesio!

2021-03-02

Keičiasi pranešimo apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius (LDU pranešimas) teikimo tvarka

Informuojame, kad nuo 2021-03-01 pasikeitė pranešimo apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius (LDU pranešimas) pildymo, teikimo ir tikslinimo tvarka. Aktualią informaciją rasite čia.


„Sodra“ viešins vidutinį vyrų ir moterų darbo užmokestį

2021-03-10

Siekiant mažinti algų atotrūkį tarp vyrų ir moterų darbo užmokesčio, „Sodros“ atvirų duomenų portale atvira.sodra.lt nuo balandžio mėnesio duomenys apie darbo užmokesčio vidurkius pagal lytį bus vieši. 

Tai reiškia, kad „Sodra“ analizuos jau balandžio mėnesio duomenis apie apdraustuosius, kuriuos darbdaviai turi pateikti „Sodrai“ iki gegužės 15 dienos. Atitinkamai vieši duomenys bus pasiekiami, planuojama, gegužės pabaigoje. 

Darbdavių duomenų apie apdraustuosius teikimo tvarka nesikeičia ir jokių prievolių teikti naujus duomenis neatsiranda – „Sodra“ viešins įprastai teikiamus duomenis. Vyrų ir moterų darbo užmokesčiai bus skelbiami tų įmonių, kuriose apdraustųjų asmenų skaičius yra ne mažesnis kaip 8, ir iš jų yra daugiau negu 3 moterys ir daugiau negu 3 vyrai.